RappeLz OnLine YarDım-DesTek ForuMu
Sizi üye oLarak aramıza görmek isteriz!
Sizi üye oLarak aramıza görmek isteriz!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vaktin var olmaktan en çok hoşlandığı yer.

AnasayfaPorTaLLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Hangi karakter size göre?Hangisi En güçlü,hızlı,rahat,dayanıklı?

+4
nakooseh
SaDaßaDa
efes_dark
KuLLHaK
8 posters
YazarMesaj
KuLLHaK
Admin
Admin
KuLLHaK

Saygınlık : 14048
Rep Hükmü : 134

Hangi karakter size göre?Hangisi En güçlü,hızlı,rahat,dayanıklı? Empty
MesajKonu: Hangi karakter size göre?Hangisi En güçlü,hızlı,rahat,dayanıklı?   Hangi karakter size göre?Hangisi En güçlü,hızlı,rahat,dayanıklı? Icon_minitimePaz Ocak 03, 2010 6:46 pm

oyuna başlama kararı aldınız,ancak hangi karakteri açacağınız konusunda kararsızsınız...

buyrun,ben yardımcı olayım...

öncelikle temel bilgiler[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]nları da bilin ki karakteri daha bilinçli seçesiniz..

1)oyun pet sistemi üzerine kurulu..kesılırken ve pvpde yanınızda bulunan petler,üstünüzdeki itemler kadar,hatta onlardan daha önemli..
2)oyunda pot yok..var,ancak 30 sn de bir kullanılıyor ve oda yavaş yavaş dolduruyor mana ve canınızı.ayrıca potlar pahalı..sürekli pot kullanırsanız,para biritiremez ve sıfıra vurursunuz...
3)kasılırken,40-45 lvldan sonra parti[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]ınız..solo kasılmanız çok zor..çok vakit ve emek boşa gider zindana göre..sadece özel olarak kaos büyücüsünün vuruşu seri ve yüksek olduğundan,o belki kasabilir..ancak yine de,zindana göre çok yavaş kasar..yani,zindanda kasılmak şart..

bunlardan sonra,hangi karakterlerin,50 lv da hangi türlere bölündüğünü bilin..

oyunda gaia-asura ve deva sınıfları var...

Gaiaların Sınıf Seçim Tablosu;

* Gezgin- Tüm Gaialar oyuna bu sınıfta başlarlar.
o Paralı Asker- Gaiaların savaşçı sı[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]kincil savaşçı sınıfı
+ Yay - Uzaktan saldırıda uzman ikincil savaşçı sınıfı
o Mistik - Gaiaların büyücü sınıfı
+ Keşiş - Saldırı ve iyileştirme büyülerinde uzman büyücü Gaia sınıfı
+ Şaman - Bir çok saldırı ve savunma büyüleri olan ikincil büyücü sınıfı
o Terbiyeci - Gaiaların eğitmen sınıfı
+ Doğanın Ruhu - Terbiyeciler sadeceDoğanın Ruhu olabilirler.

Asuraların Sınıf Seçim Tablosu;

* Yandaş - Tüm Asuralar oyuna bu sınıfta başlarlar.
o Suikastçi - Asuraların savaşçı sınıfı
+ Katil - Yakın döğüşte uzman ikincil savaşçı sınıfı
+ Gölge Avcısı - Uzaktan saldırıda uzman ikincil savaşçı sınıfı
o Büyücü - Asuraların büyücü sınıfı
+ Kaos Büyücüsü - Saldırı büyülerinde uzman büyücü Asura sınıfı
+ Kara Büyücü - Tuzaklar [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]Self Buff büyüleri olan ikincil büyücü sınıfı
o Çağrıcı - Asuraların eğitmen sınıfı
+ Ruh Çelen - Çağrıcılar sadece Ruh Çelen olabilirler.

Devaların Sınıf Seçim Tablosu;

* Öğrenci - Tüm Devalar oyuna bu sınıfta başlarlar.
o Şovalye - Devaların savaşçı sınıfı
+ Kutsal Şovalye - Tank olarak kullanılabilecek ikincil savaşçı sınıfı
+ Şampiyon - Savunması kuvvetli ikincil savaşçı sınıfı
o Rahip - Devaların büyücü sınıfı
+ Bilge - Saldırı büyülerinde uzman bir kaç adet buff sahibi olan büyücü Deva sınıfı
+ Şifacı - İyileştirme ve buff konsunda uzm[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]ı
+ Ruhların Efendisi - Eğitmenler sadece Ruhların efendisi olabilirler.

şimdi karşılaştırma;

Vslerdeki dayanıklılık,sağlamlık..
1-)vs lerde ve savaşlarda en zor öldürülen karakter,tüm partiyi kasılırken ayakta tutan rahiplerdir...
bunların muhteşem buffları ve can verme yetenekleri,kendilerini yatılmaz kılar...vuruşları da diğer karakterlerden aşağı değildir..ganyanda son dk birinci gelen attır rahipler..
2-)bundan sonra şovalye gelir...zindanlarda tanklık yapan karakterlerdir şovalye...

kolay kasılma...
1-)her partiye çağırılan,olmazsa olmaz kişidir,yine rahip..bir partide rahip yoksa,o partinin kasılması çok çok zor olur...
2-)her partide saldırılar göğüsleyen ,diğerlerinin daha rahat çalışmasını sağlayan karakterdir,şovalye...
3-)partilerin daha hızlı kasılmasını sağlar büyücü...sıkı ve çok seri vuruşlarıyla yaratıkları rahatça keser...partiye hız verir,performans verir...
4-)bu karakter partiye aranmaz...büyücü gibi bu karakter de parti kurulduğu zaman özellikle türünden dolayı çağırılmaz...peki neden bu listede?..çünkü çok değerli...eğiticiler(eğitmen,çağırıcı,terbiyeci) petlere buff verir...iyi eğitmenler partinin kasılma hızını arttırır...kimse farkında değil,ama bence,yakın zamanda fark edilecektir...

parası en bol olanlar..
ben biliyorum arkadaş,en güçlü karakter en iyi itemleri olandır diyorsan;
1-)petçiler...yanmi eğitmenler...pet konulu bu oyunda,elbette en çok parayı bunlar kazanır...eğer meslekte yükselirseniz,10 dk da 5-8m,hatta 15-20m alabilirsiniz...bunun dışında kasılırken yanınıza pet vermek için insanlar size para öder...ancak bu,siz 70-80 olduktan sonra olabilir anca...
2 si yok...petçileri tek geçiyorum bu konuda [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

vs de en çok kazananlar;
rahiplere en zor yatanlar dedik...vuruşları da az değil dedik...ancak bu madde,göğüs göğüse çarpışmalara göre değerlendiriyor;
bu konuda oyunda güzel bir denge var...parmakla gösterilecek şekilde güçlü olan yok..ancak bana kalırsa bu konuda en güçlüsü;
1-)gaia dır..göğüs göğüse sıkı vuruşları ve 2 s de 4-5 skilini vurabilen karakterdir gladyatör...oyunda en güçlü olarak bunu işaret ediyor olmasına rağmen,oyundaki skilllerin 25-35 s de anca kullabılabilmeleri yüzünden bu kadarter arka sıralara düşerbiliyor...onun yerine YAY diyorum o yüzden...iyi oynayan yaya vurulamaz,vurulsa da bundan zararlı çıkan vuran olur...o tuzak skilleri,tadından yenmez...ayrıca,oyunda vuruş rekorları da yaya aittir...işte bu yüzden vsde en güçlü olarak yayı görüyorum...yayın rahibi,büyücüyü ve şampiyonu yendiği gördüm...zaten en güçlü diğerleri,bu saydığım karakterler...ayrıca gaia,paralı askerdir..yani diğer oyunlardaki warrior..
2-)rahip ve şovalye...ayrım yapamadım...ikisinin de kendilerine verdikleri güçler hemen hemen eşit durumda...
diğer karakterler BENCE...

en gösterişli,en ekşınlı...
güzellik tamamen sizlerin zevkine göre değişir...ama benim gördüğüm kadarıyla,zırhlar standart oluncaya kadar;
1-)en gösterişli olan karakter,en iri olan gaiadır...özellikle gladyatör zırhları,yakından bakıldığında kudretli görünür...
2-)suikastçı en hareketli,seyretmesi en zevkli (!) skillere sahiptir...oyunun en hızlı karakterleridir..
.
.
.

eğer "şu bakımdan da karşılaştırsana" derseniz,onu da yaparım...şu anda aklıma gelen kriterler bunlar...
ayrıca,alıntı değildir..bellirme gereği duydum [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

En son KuLLHaK tarafından C.tesi Şub. 06, 2010 6:16 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
https://rappelz.yetkin-forum.com
efes_dark

efes_dark

Aslan Mesaj Sayısı : 9
Saygınlık : 178
Rep Hükmü : 2

MesajKonu: Geri: Hangi karakter size göre?Hangisi En güçlü,hızlı,rahat,dayanıklı?   Hangi karakter size göre?Hangisi En güçlü,hızlı,rahat,dayanıklı? Icon_minitimeSalı Ocak 05, 2010 11:49 am

süper paylaşım tşkler
SaDaßaDa

SaDaßaDa

Terazi Mesaj Sayısı : 378
Saygınlık : 2456
Rep Hükmü : 73

MesajKonu: Geri: Hangi karakter size göre?Hangisi En güçlü,hızlı,rahat,dayanıklı?   Hangi karakter size göre?Hangisi En güçlü,hızlı,rahat,dayanıklı? Icon_minitimeSalı Ocak 05, 2010 2:09 pm

oyunda vuruş rekoru ??? yaya mı ait ???
KuLLHaK
Admin
Admin
KuLLHaK

MesajKonu: Geri: Hangi karakter size göre?Hangisi En güçlü,hızlı,rahat,dayanıklı?   Hangi karakter size göre?Hangisi En güçlü,hızlı,rahat,dayanıklı? Icon_minitimeÇarş. Ocak 06, 2010 3:22 am

evet..

"damage" rekorları yaya ait..o yüzden partide yaratıklar yayın üstüne koşup durur...

iki lvl üstüm büyücü olduğu halde,benim üstüme koşuyorlardı...

çünkü,ben yayım [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
nakooseh

nakooseh

Saygınlık : 39

MesajKonu: Geri: Hangi karakter size göre?Hangisi En güçlü,hızlı,rahat,dayanıklı?   Hangi karakter size göre?Hangisi En güçlü,hızlı,rahat,dayanıklı? Icon_minitimeCuma Şub. 05, 2010 8:33 pm

en çok kaos büyücü damage verir yanlış biliosun herkese kendi oynadığı char daha iyi gelir sende yay olduğun için onu beğeniosun
KuLLHaK
Admin
Admin
KuLLHaK

MesajKonu: Geri: Hangi karakter size göre?Hangisi En güçlü,hızlı,rahat,dayanıklı?   Hangi karakter size göre?Hangisi En güçlü,hızlı,rahat,dayanıklı? Icon_minitimeCuma Şub. 05, 2010 8:39 pm

en çok zarar verenden değil,en sıkı vurandan bahsediyorum..

büyücünün okçudan daha çok vurmasının sebebi daha seri olması...

yoksa,okçunun skilleri daha güçlüdür..

ayrıca;sadece yay oynamadım...
cesim25

cesim25

Kova Mesaj Sayısı : 104
Saygınlık : 850
Rep Hükmü : 55

MesajKonu: Geri: Hangi karakter size göre?Hangisi En güçlü,hızlı,rahat,dayanıklı?   Hangi karakter size göre?Hangisi En güçlü,hızlı,rahat,dayanıklı? Icon_minitimeC.tesi Şub. 06, 2010 6:45 pm

Evet Kullhak ın dedigi dogru ben kara buyucuyum bir moba 0.8 lilerle atak yaparlrsam her 0.4 saniyede 2.7-3.2 k vurabilirim %80 lık kritigide katarsak en fazla 5.5 k vurabilir genele o da %20 şansla, bakarsan çok seridir ... ama yay tek skille 6-7 k vurabilir damage rekoru budur Hangi karakter size göre?Hangisi En güçlü,hızlı,rahat,dayanıklı? 4286 benim rekorum Hayat aspirasyonuyla (sev5 +2kart) 5.9 k ve %35 hp aspirasyonu Hangi karakter size göre?Hangisi En güçlü,hızlı,rahat,dayanıklı? 603412 ne kadar guzel degilmi Hangi karakter size göre?Hangisi En güçlü,hızlı,rahat,dayanıklı? 603412
KuLLHaK
Admin
Admin
KuLLHaK

MesajKonu: Geri: Hangi karakter size göre?Hangisi En güçlü,hızlı,rahat,dayanıklı?   Hangi karakter size göre?Hangisi En güçlü,hızlı,rahat,dayanıklı? Icon_minitimeC.tesi Şub. 06, 2010 6:59 pm

o aspirasyon muhteşem birşey Hangi karakter size göre?Hangisi En güçlü,hızlı,rahat,dayanıklı? 706197
cesim25

cesim25

Kova Mesaj Sayısı : 104
Saygınlık : 850
Rep Hükmü : 55

MesajKonu: Geri: Hangi karakter size göre?Hangisi En güçlü,hızlı,rahat,dayanıklı?   Hangi karakter size göre?Hangisi En güçlü,hızlı,rahat,dayanıklı? Icon_minitimeC.tesi Şub. 06, 2010 7:19 pm

O benim Rahibim,
O benim Mavi perim,
O benim kırmızı iksirim,
O benim yak çiftiliği peynirim,,
O benim her şeyim ...
Ben onsuz hiç bir şeyim .. Hangi karakter size göre?Hangisi En güçlü,hızlı,rahat,dayanıklı? 603412:D:D
barbarosSaa

barbarosSaa

Saygınlık : 3

MesajKonu: Geri: Hangi karakter size göre?Hangisi En güçlü,hızlı,rahat,dayanıklı?   Hangi karakter size göre?Hangisi En güçlü,hızlı,rahat,dayanıklı? Icon_minitimeÇarş. Mayıs 19, 2010 10:51 pm

Teşekkürler yeni başlamayı düşünüyorum rahip açıcam bakalım nasıl bir oyun..
gymboy95

gymboy95

Saygınlık : 2325
Rep Hükmü : -6

MesajKonu: Geri: Hangi karakter size göre?Hangisi En güçlü,hızlı,rahat,dayanıklı?   Hangi karakter size göre?Hangisi En güçlü,hızlı,rahat,dayanıklı? Icon_minitimePaz Mayıs 23, 2010 4:54 pm

paylaşım için teşekkürler geç gördüm biras geri döndüm diyelim yani xD flood içinde kusura bakmayın

yaylar yüksek hasar verebilirler ve bunlara rakip büyücülerdir bence yaylar yüksek hasar verir ama seri değildir büyücüler ise seridir.yay eğer tuzak skillerini kullanmazsa o vs de büyücü alır bence .. şu ana kadar en cok hasar veren yay karakteridir..
HoCuSPoCuS

HoCuSPoCuS

Saygınlık : 3

MesajKonu: Geri: Hangi karakter size göre?Hangisi En güçlü,hızlı,rahat,dayanıklı?   Hangi karakter size göre?Hangisi En güçlü,hızlı,rahat,dayanıklı? Icon_minitimePtsi Tem. 26, 2010 5:05 am

hehe.. öncelikle eşekklr ben bu oyunu 2.5 senedir oynuorum hala 47 lwl i geçemedim [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] suikastçiler çok ii ama ben karar veremiorum diorumki çağrıcı açayım degnekler hoşuma gidiolar die 33 lwl yapıorum bırakıorum tekrar suikastçiye bıçak özlemi duyuyorum. ama bi arada yay karar verdim en fazla 25 çıktı sonra şu yayların çekilen iplerinin hiç gerçekci olmaması benim canımı sıkıo ama yüksek lwl görünce beni kskırtıolar ama olmuo şimdi yay açıcam ama oyuna başlamak çok zor gelio Hangi karakter size göre?Hangisi En güçlü,hızlı,rahat,dayanıklı? 603412 ama olsun yapicam bu işi ve 100 lwl i geçicem inş....

Hangi karakter size göre?Hangisi En güçlü,hızlı,rahat,dayanıklı?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» HızLı LvL Kasma
» 0 dan 50ye hizli kasilma yerleri
» Torrent Oyun Arşivim Çok hızlı + Razor1911 güncellendi ve (güncellenecektir) Buyurun
» Oyuna başlamak (karakter oluşturmak)
» benden size bir soru paralı asker hakkında ?!