RappeLz OnLine YarDım-DesTek ForuMu
Sizi üye oLarak aramıza görmek isteriz!
Sizi üye oLarak aramıza görmek isteriz!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vaktin var olmaktan en çok hoşlandığı yer.

AnasayfaPorTaLLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Haritada Kaybolmak

YazarMesaj
demirege41

demirege41

Boğa Mesaj Sayısı : 386
Saygınlık : 4050
Rep Hükmü : 73

Haritada Kaybolmak Empty
MesajKonu: Haritada Kaybolmak   Haritada Kaybolmak Icon_minitimePaz Mart 14, 2010 2:42 am

Haritada Kaybolmak 234122haritadakaybolmakb

Kitabın Adı:Haritada Kaybolmak

Kitabın Yazarı:Vladimir Tumanov

Kitabın Konusu:Alt kardeşlerin izinsiz yediği iki şekerin onları her gün bir yaş büyültmesi.

Haritada Kaybolmak

12 yaşındaki Chris Alt ve 11 yaşındaki Francis Alt sinamadan çıkıtklarında ani bir yağmur başlar.Yağmur o kdr fazladır ki,dayanamayıp hemen bir dükkanın altına girmişler.Dükkanın adı "Chagrin Hobi Ve Tuhaflık Dükkanı"idi.Hava o kdr soğumuştu ki dayanamayıp içeri girdiler.Chris;"Orda kimse varmı?"diye bağırdı.O sırada Francis eşyalara bakıyordu.Christe dükkanı incelemeye başlamıştı.Dükkanda tüylü tüylü maskeler vardı.O sırada Francis'in dikkatini 4 heykel çekti.Altlarında Adları yazıyordu.Francis okumaya başladı;"Hırçın Marvin,Sulugöz Teresa,Mutlu Joel Ve Gezgin Tim..."Ne garip isimler dedi Francis kendi kendine.Abisine gösterdi.Abisinin dikkati Sulugöz Terasanın omuzuna tünemiş olan sarı papağandı.Sonra Francis bir sakız kutusu gördü.Bir tane ağzına attı.Sakızın tadını çok beyenmişti.Hemen abisi Chris'e bir tane vardı.Fakat cevap vermeden Francis Chris'in ağzına atmıştı bile...Chris ve Francis bütün kutuyu bitirdiler.Francis abisine;"Paramız yeter değilmi?"dedi.Chris fiyatına bakarak mutlu bir ifade ile Francis'e;"Sadece 3 centmi?:)Yeter tabiii ki..."dedi.Ve Chris tekrar bağırdı;"Orda kimse varmı?"
Arkadan yaşlı bir adam geldi ve;"Buyrun"dedi.Bu Chagrin olmalı idi.Francis Chris'e;"Hadi parasını ver!"dedi.Chris utana utana;"Biz bütün şekerleri yedik ve parası işte buyrun"dedi.Chagrin şaşırarak;"Hepsinimi?"dedi.Alt kardeşler "evet"demek istercesine kafa salladı.Francis dışarı baktı.Yağmur dinmişti...Artık eve gidebilirlerdi.Francis Chrise;"Hadi gidelim yağmur dindi"dedi.Eve gittiler.Sabah kalktıklarında Chris 13 Francis ise 12 yaşında görünüyordu.Her gün bir yaş daha büyüyorlardı sanki.Chris 15 Francis 14 yaşında olduklarında durumu fark edip"Chagrin Hobi Ve Tuhaflık Dükkanı"na gittler.Chagrin'e Chris bağırdı;"Bize Ne yaptın sen?!!"Chagrin sakin bir tavırla;"Ben bişey yapmadım.Siz kendinize yaptınız."dedi.Francis Chagrin'e;"Nasıl yani?:S"dediChagrin durumu onlara anlattı.Alt kardeşler hep bir ağızdan;"Bunu düzeltebilecek bir şey yokmu?"dediler.Chagrin;"Bir dakika bekleyin"dedi ve gözden kayboldu.Geldiğinde dört kutu getirdi.Kutuların üstlerinde Ateş,Su,Toprak ve Hava yazıyordu.Chris Francis'in seçmesi gerektiğini düşünüp Francis'e;"Sen seç bence"dedi.Francis;"Ateş"dedi.Christe;"Hmm güzel seçim kül olabiliriz"dedi.Francis;"Su!"dedi.Chris;"Hmm buda güzel seçim boğularak ölebiliriz."dedi.Franchis;"Hava!"dedi.Chris;"Ya bizi yere düşürüp parçalayabilir"dedi.Francis sinirli sinirli;"Toprak o zmn!"dedi.Chris onayladı.Ve üzerinde Toprak yazan kutuyu alıp eve gittiler.Kutuyu açtıklarında bir harita çıktı.Haritada Atlas Okyanusunun üstünde mesajlar belirdi.İki kardeş mesajları çözmeye uğraştılar.Haritanın en alt kısmında"10 bilmece"yazıyordu.İki kardeş kütüphaneye gidip çözmeye çalıştılar.İlk sorunun cevabı;"Antartika"idi.Alt kardeşler Antartikaya basınca O buz gibi soğuk odaya girdi.Kutup ayılarının yürüşleri vs.hepsi orada yaşanıyormuş gibiydi.En sonunda geçti.Haritanın en alt kısmındaki yazı değişmişti;"9 Bilmece,Her bir yanlış 10 yaş büyüme" yazıyordu.Alt Kardeşler ne kadar şaşırdı siz tahmin edin.Ertesi gün Alt kardeşler haritada baktığında yeni bir mesaj yoktu.Derken Alt kardeşlerden Chris 21 Francis 20 yaşına geldiğinde yeni bir mesaj geldi.Anne ve babaları onlara ne dese sorunumuz yok normal diyorlardı.Yeni mesaj geldiğinde Francis Chris'e;"Yeni mesaj geldi!!"diyerek yanına çağırdı.Mesaj çok zordu.Kütüphaneye gittiler.Orda adamın biri onları gözetliyordu.Bilmecenin cevabını bulmuşlardı.Adam yanlarına gitti ve haaritanın nasıl çalıştığını sordu.Sonda Chris'in aklına Chagrinin dedikleri aklına geldi;"Haritadan birine bassederseniz 20 yaş büyüyeceksiniz."demişti.Ve Chris sinirli bir şekilde adama çıkışır;"Sanane bizden!Başkalarını dinlemenin ayıp olduğunu kimse sana söylemedimi?!"der.Adam kendini tanıtır."Kabahatimi bağışlayın.Ben ünü muhabir Wrangler."der.Ve kartını verir.Chris'e "programıma çıkarsanız size milyonlar öderim."der.Chris;"Biz satılık değiliz!"Der.Wrangler sinirli bir şekilde;"Peki siz istediniz..."der ve kütüphaneden çıkar.Eve geldiklerinde ev darmadağandır.Bunun Wrangler olduğuna emindirler.Chris'in 30 Francis'in 31 olduğunda yeni bir mesaj gelir.Fakat Wrangler haritayı çalar.Bunu fark eden Alt kardeşler Wrangler'in ofisine giderler.Haritayı ararlar tam o sırada Francis'in dikkatini takvim çeker Chrise;"Hey Chris bu Hırçın Marvin değilmi?"der.Gerçektende Hırçın Marvindi.Elini Masanın üzerine uzatmış duruyordu.Chris hemen masanın üstündeki haritayı fark etdip çıktılar odadan.Fakat Wrangler onları gördü ve hemen;"Ted,Ned Hemen Yakalayın!"diye bağırdı.Arkalarından 2 adam koşturdu onlar Ted ile Ned olmalıydılar.Dışarı çıktıklarında Ted ile Ned onlara çok yaklaşmıştı.Chris hemen Atla dedi Francisse ve sarı bir kamyona atladılar.Kamyon şehir dışına çıktı ve Mondovilleye geldiler.Arabadan atladılar.Şöförde sanki onların orda olduğunu biliyormuş gibi el salladı.Chris hemen babasını aradı.Eski yaptıkları balıkçı kulübesine gittiler.Orda kaldılar balık tuttlar.Çözülmesi gereken 4 mesaj vardı.Fakat hiç mesaj çıkmadı.Birgün balık tutarken birden balık yerine Hırçın Marvin çıktı.Chris şaşırarak hiç bir işe yaramıyor bare gözcülük yapsın deyip onu bir kayanın üstüne koydu.Ertesi gün Hırçın Marvinbir tekneyi işaret ediyordu.Tekne hareketliydi.Wrangler,Ted ve Neddi.Hemen bir kayığa atlayıp kaçtılar.En sonunda kıyıya ulaştılar.Oda neydi karşılarında Hırçın Marivn duruyordu.Ve;Nerde kaldınız hadi çok acelem var!"deyim oları bir kulubeye koydu.Sonunda wrangler ve adamları kulubeye geldi.Onları götürürken kulube yıkıldı.Oda ne içinde ansiklobedileri vardı!O olmadan hiç bir bilmeceyi çözemezlerdi.Ve yolda Mutlu Joel ile karşılaştılar!Mutlu Joel onları beyaz bir eve götürdü.Orası Sulugöz Terasa'nın Evi idi!Sulgöz Terasa onları içeri aldı.Chris 50 yaşına Francis 49 yaşına gelidiğinde 1 mesaj kalmıştı.O arada Wrangler ve adamları evi basmıştı.Fakat gene ellerinden kurtuldular.Son bilmecede gelmişti.Chris ve Francis Sonucu bulmuşlardı.Chris yanlışlıkla yanlış cevaba bastı ve..60 yaşında oldu.Artık can çekişiyordu Chris.Francis doğru şıkka bastı.Fakat harita sözünü tutmadı.Chris ölmek üzereydi.Hemen kendi evlerine gittiler.Evlerinde kimi görsünler!Mutlu Joel,Gezgin Tim,Sulu Göz Terasa ve Hırçın Marvin!Ve tabiki Wrangler ve adamları.Heykeller Wrangler ve adamlarına karşıydı!Ve Sonunda çocuk oldular.Ailerleri anki hiç bişey olmamış gibiydiler...Ve artık herşey normale dönmüşlerdi...

Not:Alıntı değildir tamamen kendim yaptım başka yerde izinsiz yayınlanması yasaktır.

Haritada Kaybolmak
1 sayfadaki 1 sayfası