RappeLz OnLine YarDım-DesTek ForuMu
Sizi üye oLarak aramıza görmek isteriz!

RappeLz OnLine YarDım-DesTek ForuMu

Vaktin var olmaktan en çok hoşlandığı yer.
 
AnasayfaPorTaLSSSAramaÜye ListesiKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 The Sims 3

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
demirege41

avatar

Boğa Mesaj Sayısı : 386
Saygınlık : 4050
Rep Hükmü : 73
Kayıt tarihi : 02/08/09
Yaş : 20
Nerden : kocaeli

MesajKonu: The Sims 3   Perş. Mart 04, 2010 11:01 pm

The Sims 3 World Adventures Mini Rehber

- YOLCULUK -


Ziyaret edebileceğiniz 3 bölge bulunmaktadır, Fransa, Mısır ve Çin. Her bir bölgede tehlikeli anıt mezarlar, tamamlanacak maceralar, ilgi çekici karakterler ve öğrenip kullanabileceğiniz yeni yetenekler mevcuttur.
Bir yolculuğa başlamak için Sim'inizin telefon veya bilgisayarından TRAVEL seçeneğini seçin. Çıkacak olan ekranda hedefinizi seçmeniz istenecektir. Her ülke ziyaret için farklı miktarda Simoleon gerektirir ve yolculuğa eklenen her bir Sim ekstradan maliyet yaratacaktır.

NOT: Hamileliği görünür durumda olan Sim'ler ve yeni doğan bebekler yolculuğa çıkamazlar. Ayrıca çocuk Sim'ler de yanlarında yetişkin olmadan yolculuğa çıkamazlar. Eğer bir Sim daha yeni hamile kaldıysa ve henüz göbeği çıkmadıysa yolculuk yapabilir. Hamile bir Sim yolculuk halindeyken hamilelik durumu ilerlemeyecektir.

VİZE


Tüm Sim'ler her yabancı bölge için vizeye sahiptir. Sim'leriniz ilk yolculuklarında düşük vize seviyeleri yüzünden kısa süreliğine seyahat edebileceklerdir. Sim'lerin vizelerini geliştirmek için yurtdışındaki maceraları tamamlamaları gerekir. Yüksek seviyeli vizeler daha uzun seyahat süresi, eşsiz macera ödüllerine erişim ve hatta bir tatil evi alma imkanı gibi faydalar sağlayabilir.

ANA KAMP


Sim'ler yeni bir bölgeyi ilk kez ziyaret ettiklerinde ana kampa ulaşırlar. Bu ana kampta hem Sim'lerin temel ihtiyaçlarını gidermesi için gereken imkanlar bulunur, hem de diğer maceracılarla tanışıp dinlenebilecekleri rahat bir yerdir. Her ana kampta Sim'lerin macera arayabilecekleri bir duyuru panosu mevcuttur.

- MACERALAR -

Maceralar yabancı bir ülkenin sunduğu tüm şeyleri tecrübe etmenin en iyi yollarından biridir. Bazı Maceralar yerli halka günlük yaşamlarında yardımcı olmayı gerektirirken, diğerleri bazı önemli soruları çözmek için birden fazla yolculuğu ve ülkeyi kapsayabilir. Ayrıca her gün gerçekleşme şansı olan bir telefon görüşmesiyle Sim'leriniz yeni fırsatla karşılaşabilir.

MACERA GÜNLÜĞÜ

Sim'ler maceraları, topladıkları antikalar, gezdikleri anıt mezarlar hakkında önemli bilgileri tuttukları kişisel bir macera günlüğüne sahiptir.
Macera Günlüğüne fırsatlar sekmesinin maceralar kısmına geçerek veya 'K' tuşuna basarak ulaşabilirsiniz. Sim'iniz bir meceradayken Sim'inizin Ruh Durumu Panelinde Macera Takipçisi çıkacaktır. Macera Takipçisinde bulunan düğme ile Macera Günlüğü açabilir ve Sim'inizin o anki macerasını tamamlamak için faydalı olabilecek bilgilere erişebilirsiniz.
Macera Günlüğünde ailedeki tüm Sim'lerin bölgelere göre ayrılmış olan tüm aktif maceraları gösterilir. Sim'ler bölge başına tek bir maceraya sahip olabilirler. Günlük ayrıca antikalar hakkında sayıları, değerleri, yaşları, toplama yüzdeleri ve analiz edilen parçalar gibi önemli bilgi ve istatistikler de bulundurur. Bir antika koleksiyonunu tamamladıktan sonra diğer Sim'lere göstermek için sergileyebilir ve ruh durumuzunu geliştirebilirsiniz.

ANIT MEZARLAR

Her ülkede gezebileceğiniz anıt mezarlar ve ilgi çekici mekanlar bulunur. Bunların çoğu Piramitler veya Ejder Mağarası gibi önemli anıtlar altında bulunmaktadır. Gezileriniz sırasında birçok gizemi ortaya çıkarabilirsiniz, bu yüzden yerli arkadaşlarınızın evlerini gezmeyi ve şehirdeki terk edilmiş mekanları dolaşmayı unutmayın. Anıt mezarlarda daha da derinlere inebilmek için Sim'lerinizle çözmeniz gereken bulmacalar bulunur. Sim'leriniz muhteşem hazineleri bulmak için birçok tuzağı aşmak zorunda olacaklardır.

İPUCU: Heykelleri hareket ettirirken farenizi ok işareti çıkana kadar heykelin yanına götürün. Okun baktığı yöne bağlı olarak Sim'iniz heykeli itecek veya çekecektir.

ANAHTAR TAŞLARI

Anahtar taşı panelleri ve bazı hazine sandıkları özel, eski anahtar taşları gerektirirler. Farenizi panelin üzerine götürerek açmak için ne tür bir anahtar taşına ihtiyacınızın olduğunu görebilirsiniz. Birçok panel macera tamamlayarak veya başlayarak elde edebileceğiniz eşsiz anahtar taşları gerektirecektir.

HAZİNE

Anıt mezar veya kazı alanlarındaki hazine sandıklarından, kuyulardan, duvarlardaki deliklerden, karanlık oyuklardan ve yıkıntıların altından özel eşyalar çıkarabilirsiniz. Bu hazineler arasında antikalar, kalıntılar, yeni metaller, eski paralar ve mücevherler bulunmaktadır. Yaşlarını ve değerlerini öğrenmek için antikaları analiz etmeyi unutmayın!

MUMYALAR

Mumyalar bir maceracının en büyük kabusudur! Bu eski ve korkutucu yaratıklar tabutların içinde olduklarından, bu tabutları hazine için incelemeden önce dikkatli olun. Mumyalar yeterince hızlı kaçmayan Sim'lere saldırabilirler. Mumyaların dikkatini, eski paralar karşılığında tüccarlardan satın alabileceğiniz Mumya Yemekleri ile dağıtabilirsiniz. Ancak kaçmayı beceremeyen Sim'ler bayılabilir veya daha da kötüsü, lanetlenebilirler!

NOT: Sim'ler de aklınıza gelebilecek avantaj ve dezavantajlarıyla mumya haline dönüşebilirler. Toplayabileceğiniz antikaları ve özel tabutları gözden kaçırmayın...

MUMYA LANETİ

Bir Sim lanetlendiğinde üzerinde Mumya Laneti Ruh Durumu olur. Bu Ruh Durumunun zamanı dolana kadar laneti kaldırmalısınız aksi halde Sim'iniz telef olacaktır. Laneti kaldırmanın çeşitli yolları vardır; Kralların Kutsanmış Tabutunda uyumak, Yılan Öpücüğünü keşfetmek veya Sfenks'in mezarının sonuna kadar gidip arınmak gibi.

BİR MUMYA ÇAĞIRMAK

Mumyaların gizemini ortaya çıkardığınızda evinizde mumya çağırma yeteneğine sahip olursunuz.
Kralların Tabutunu bulduğunuzda da bir mumya çağırabilir, Sim'inizin evine istediği zaman mumya davet etmesini sağlayabilirsiniz.

ANTİKA TOPLAMAK

Sim'iniz dolaşırken içinde bulunduğu ülkenin kültürüne ait antikalar keşfedebilir. Antikaların bazıları yeni, bazıları çok eski olabilir. Kadim antikalar oldukça ender bulunur, çok değerlidir ve kolleksiyon parçalarıdır. Sim'ler kadim antika koleksiyonlarını tamamlayarak Harika Koleksiyonlar Ruh Durumunu kazanırlar, bu değerli parçaları bulmak için bakmadığınız yer kalmasın!
Analiz edilen bir kalıntının değeri her bir analiz sonunda yükselebilir veya azalabilir.

PAZAR

Her bir bölgede yerel halkla dolu olan bir pazar bulunur ve Sim'iniz buradan yeni eşyalar satın alabilir. Harita Görünümündeyken pazar işaretini bulun ve arsaya ulaştığınızda satıcıların yanına gidin. Yeni yiyecekler, kitaplar (yerel tarifler dahil), antikalar (satılan eşyalar günlük olarak değişir) ve genel mallar satan dükkanlar bulabilirsiniz. Genel dükkanlarda kurutulmuş yiyecekler ve çadır gibi her maceraseverin yanında bulunması gereken eşyalar satılır. Bu eşyalar anıt mezardayken yaşam ile ölüm arasındaki fark anlamına gelebileceğinden faydalanmaya çalışın.
Genel dükkanlarda ayrıca bulunan yeni yeteneklerle ilgili eşyalarda satılır. Örneğin fotoğrafçılık yeteneğine başlamak için Mısır'daki genel dükkandan fotoğraf makinesi satın alabilirsiniz. Ayrıca Fransa'da bir nektar tüccarı bulunur. Özel yakın dövüş sanatı eşyaları yalnızca Çin'den satın alınabilir.
Ayrıca pazarda dolaşarak özel macera ödülleri satan, özel bir tüccarda mevcuttur. bu özel tüccar para birimi olarak yalnızca anır mezarda ve hazine sandıklarında bulunabilen eski paraları kabul etmektedir. Bazı eşyaları satın almak için yüksek vize seviyesi gerektiğinden Sim'inizin vize seviyesini arttırmak için maceraları tamamlamayı unutmayın!
Farenizi bir tüccarın üzerine götürdüğünüzde ismi ve ne tür bir tüccar olduğu yazacaktır. Dükkanlarından uzak olsalar bile istediğiniz zaman üzerlerine tıklayarak BUY ITEMS seçeneğini seçebilirsiniz. Farenizi pazarda dolaşan insanların üzerine götürerek özel tüccarı bulabilirsiniz.

- KİŞİLİK ÖZELLİKLERİ -


Photographer's Eye - Bu kişilik özelliğine sahip olan Sim'ler fotografçılığı sever bu yetenekte ustalaşabilirler. Fotoğrafçılık yeteneğini daha hızlı öğrenirler, daha değerli fotoğraflar çekebilirler ve fotoğrafa özel sosyal etkileşim kurabilirler.

Disciplined - Bu Sim'ler yakın dövüş sanatları ustasıdırlar. Sabırları ve yoğunlaşmaları sayesinde yakın dövüş sanatlarını hızlıca öğrenebilirler, daha ender başarısız olurlar kavgalarda ve tahta kırmakta iyidirler.

Adventurous - Bu Sim'ler maceralara atılmayı severler ve yeni yerleri ziyaret ettiklerinde ve anıt mezarları keşfettiklerinde Ruh Durumu kazanırlar. Vize seviyelerini daha hızlı yükseltebilirler ve yolculuktan eve döndüklerinde çok fazla yorgun olmazlar.

FOTOĞRAFÇILIK YETENEĞİ


Sim'ler Çin, Mısır veya Fransa'daki genel dükkanlardan basit bir fotoğraf makinesi satın alabilirler. Mısır'daki genel dükkanlarda basit polaroid makinelerden yüksek teknoloji ürünü SLR makinelere kadar üç tür makine bulunur. Ayrıca Mısır'daki kitapçıdan fotoğrafçılık yeteneği kitapları da satın alabilirsiniz.
Envanterinde fotoğraf makinesi bulunan Sim'ler etraflarındaki herşeyin fotoğrafını çekebilirler. Komşular arasındaki romantik anlardan anıt mezarlardaki tehlikeli mumyalara kadar bir çok fotoğraf konusu mevcuttur. Fotoğraf koleksiyonlarınızı tamamlamak için bolca fotoğraf çekin. Her bir fotoğraf az miktarda Simoleon'a mal olur, ancak Sim'leriniz en iyi fotoğraflarını satarak kara geçebilirler. Sim'leriniz fotoğrafçılık yetenekleri geliştikçe yeni kamera filtreleri kullanabilir ve değişik boyutta fotoğraflar çekebilirler. Fotoğraf çekmek için Sim'inizin envanterindeki kamera ikonuna tıklayın.
Photographer's Eye kişilik özelliğine sahip olan Sim'ler fotoğrafçılıkta ustalaşabilirler. Bu Sim'lerin çektikleri fotoğraflar daha değerlidir ve yeteneklerini daha hızlı arttırır.

NEKTAR YAPIMI

Bahçecilik ve yemek sanatlarına ilgi duyan sim'ler yeni nektar yapımı yeteneği ile kendilerini geliştirebilirler. Sim'ler Nektarlıktan nektar yapıcıyı kullanarak veya Fransa'dan satın alabilecekleri kitapları okuyarak nektar yapımı hakkında bilgi sahibi olabilirler. Nektar yapımına ilgi duyan veya nektar yapımı ekipmanı satın almak isteyen Sim'ler mutlaka Champs Les Sims'teki Nektarlığı ziyaret etmelidir!
Bu yeteneğe sahip olan Sim'ler kaliteli üzüm ve diğer meyve yetiştiriliğine yoğunlaşmalı ve meyveleri nektar yapıcının içine yerleştirerek yeni kombinasyonlar yaratmalıdırlar. Meyveyi ezen nektar yapıcı, suyu yemeklerle birlikte enfes olan lezzetli bir nektara dönüştürecektir.
Biraz daha fazla boş zamana sahip olan nektar yapıcı Sim'ler, karışımlarını nektar raflarında saklayarak nektarlarının kalitesini arttırabilirler. Nektarlar bodrumda saklandıklarında daha da hızlı olgunlaşırlar.
Nektar yapımı bir sanattır, bu yüzden farklı meyvelerle ve Champs Les Sims'te bulabileceğiniz özel üzüm türleriyle denemeler yapın.

YAKIN DÖVÜŞ SANATLARI

Ruhsal ve fiziksel açıdan kuvvetli olan Sim'ler yakın dövüş sanatlarının kadim disiplinini Çin'deki Shang Simla'da öğrenebilirler. Shang Simla'daki akademiyi ziyaret ederek manken üzerinde antreman yapabilir veya Çin'deki kitapçıdan yetenek kitabı satın alabilirsiniz.
İleri seviyedeki yakın dövüş ustaları tahtaları kırarak, başkalarıyla dövüşerek, meditasyon yaparak veya akademinin turnuvasına katılarak kendilerini geliştirebilirler. Antreman ekipmanını Çin'deki genel dükkandan alabilir veya diğer yakın dövüş ustalarıyla dövüşmek için SPAR sosyal etkileşimini kullanabilirsiniz.
Meditasyon günlük stresini alan ruhsal bir egzersizdir. Meditasyon için harcanan belli bir sürenin ardından sim'inizin iş ve okul performanslarının yanı sıra yetenek gelişimi de artacaktır. Ruhsal konsantrasyonun en üst seviyesine ulaşmış Sim'ler uzak mesafelere ışınlanabilirler.
Turnuvalar yalnızca Çin'deki Shang Simla'da düzenlenir. Çin'i ziyaret ederken yakın dövüş sanatlarında usta olan Sim'lerin telefonlarında bir diğer Sim'le turnuva maçı için buluşma etkileşimi de çıkacaktır.

- YAŞAM ÖDÜLLERİ -


Yaşam Mutluluğu puanlarını biriktiren Sim'leriniz için birkaç yeni yaşam ödülü bulunmaktadır. Yaşam Mutluluğu puanları kazanmak için Sim'inizin ruh halinin iyi olmasını sağlayın ve onları mutlu edin.
Yaşam Ödüllerini almak için Sim Panelindeki Yaşam Mutluluğu sekmesine sol tıklayın ve LIFETIME REWARDS düğmesine tıklayın.
Yeni yaşam Ödüllerinden bazıları şunlardır:

Carefree - Sim'ler eğlence ihityaçlarını daha çabuk doldurabilir ve daha mutlu olabilirler!

No Bills...Ever
- Sim'ler artık fatura ödemek zorunda kalmazlar! İşte bu!

Jetsetter
- Seyahat sevenler içi mükemmel bir ödül, bu sayede daha az masrafınız olacaktır!

Meditative Trance Sleep - Gelişmiş uyku teknikleri sayesinde bu Sim'ler günde birkaç saat uyku ile yetinebilirler.

Prepared Traveler - Grup halinde seyahat etmek maceranın süresini arttırır.

Learned Relic Hunter - Bu özellik sayesinde antika toplamanın değerini daha iyi anlayabilirsiniz.

Change of Taste - Değişiklik olmadan hayat olur mu? Sim'inizin favorilerini dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

No Jealousy - Artık karşıdaki çekici Sim'e gülümsemekten çekinmenize gerek yok!

Inappropriate But In A Good Way - Uygunsuz davranışlarınız yüzünden artık misafirlikte rahatsız olmayacaksınız, evinizdeymiş gibi davranın.

Stone Heart - Duygular abartılıyor. Reddedilmek, küçümsenmek ve hatta arkadaşınızı kaybetmek bile sizi etkilemeyecek.

- İLİŞKİLER -

Sim'ler yurtdışı seyehatleri sırasında bir çok farklı ve ilginç Sim'le tanışırlar. Yabancı Sim'lerden kendi dillerinde şarkılar öğrenebilir ve hatta maceralarınızı tamamlamakta yardım alabilirsiniz.
Sim'ler yurtdışındaki arkadaşlarını ve sevdiklerini telefonla arayabilirler. Sim'leriniz ayrıca yabancı Sim'leri kültürel ziyaret için davet de edebilirler.
Yabancı misafirler davet edildikten sonra sabah yanınıza geleceklerdir. PLEASE LEAVE sosyal etkileşimi ile istediğiniz zaman gönderebilme sanşına sahip olsanız da misafirperver olmanız daha iyidir. Bir misafir Sim başarılı bir yolculuğun ardından ülkesine döndüğünde, tüm ev ahalisi o Sim ile arkadaşlık bonusu kazanır. Aynı anda yalnızca tek bir grup yabancı arkadaşınızı davet edebilirsiniz.

- EŞYALAR -


Daha kişisel bir deneyim yaşamanız için bir çok yeni eşya mevcuttur. Sim'iniz yolculuklarından memnun kaldı mı? Artık Sim'lerinize maceralarını hatırlatmak için evini Mısır, Fransa veya Çin temalı yeni eşyalarla dekore edebilirsiniz. Seyahatleriniz sırasında tütsülük veya fal kurabiyesi fırını gibi normalde sahip olamayacağınız egzotik eşyalar alabilirsiniz. Eğer Sim'iniz şanslıysa maceraları sırasında egzotik bir sihirli cüce bile bulabilirsiniz!
Yeni tablolar, mobilyalar, bitkiler, ve hatta çatı yapıları ile evinize yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Sim'lerinizi egzotik giysiler, saç stilleri ve makyajlarla yolculuğa hazırlayabilirsiniz.

- TOPLANABİLİRLER -


Yolculuklarınız sırasında bulup toplayabileceğiniz bir çok çeşit bulunmaktadır. Anıt mezarlarda bulunan değerli antikaların yanı sıra Sim'leriniz egzotik böcekler, yeni balık ve su canlıları, bahçenizde yetiştirmek üzere yabancı meyve ve sebzeler, pahalı cevher ve metaller de bulunabilir. Sim'inizle Koi veya Mummy balığı yakalamaya çalışın! Pomelo veya kiraz yetiştirin, birbirinden lezzetli krep veya omletler yapın, ya da o büyülü parlak kelebeği bulmaya çalışın. Her tarafı gezin ki kaçırdığınız bir şey kalmasın!

- İNŞAAT! -

BODRUM

Yeni bodrum aracı ile kendinize bir bodrum inşa edebilirsiniz. Yerin üstündeki beş kata ek olarak yer altında da dört kata kadar inebilir ve toplam dokuz kata sahip olabilirsiniz.

Bir bodrum yaratmak için:

1- İnşa moduna geçin, bodrum aracı ikonunu seçin ve zemin katı seçin.
2- Bir kat aşağıya bodrum yaratmak için aracı zemin üzerinde sürükleyin. Zemin karoları altlarında bodrum olduğunu göstermek üzere mavi renk alacaktır. Bodrumu görmek için bir kat aşağı inin.
3- O andaki katın da altında bodrum yaratmak istiyorsanız bodrum aracını tekrar sürükleyin. O andaki katta bodrum yaratmak istiyorsanız SHIFT tuşuna basılı tutarken sürükleyin.
4- Bodrumlarınızı merdivenle birbirine ve zemin kata bağlayın. Merdivenleri istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz, üst katta herhangi bir engel olmamasına dikkat edin.
O andaki katın altındaki bodrumu silmek için, silmek istediğiniz bodrum katın üzerine CTRL tuşuna basılı tutarak sürükleyin. O andaki katla aynı seviyedeki bodrumu silmek için sürüklerken CTRL SHIFT tuşlarına basılı tutun.

NOT: Havuz veya göllerin altına bodrum yapamazsınız.

PAGODA ÇATISI

Sim'leriniz evlerinde pagoda çatısı kullanarak Çin tarzı uygulayabilirler. Farklı renk ve stil seçenekleriyle Sim'inizin evini daha da kişiselleştirebilirsiniz. Seçebileceğiniz birçok farklı pagoda stili mevcuttur. Ayrıca çapraz çatılarda inşa edebilirsiniz.
Bir pagoda çatısı yaratmak için inşa modunda çatı aracını seçin. Kullanmak istediğiniz pagoda stilini seçin ve yeni çatıyla kaplamak istediğiniz alana tıklayarak çatıyı sürükleyin. Çatınızın rengini ve dokusunuda değiştirebilirsiniz.

NOT: Pagoda çatılarının güzel özelliklerinden biri de eğim vererek gerçek bir pagoda çatısı hissi yaratabilmenizdir. Ayrıca herhangi bir çatının üzerine yerleştirebileceğiniz çatı eşyaları da mevcuttur.

BİR-STİL-YARAT FAVORİLERİ

Daha da detaylı bir kişiselleştirme için favorilerinize desenler de ekleyebilirsiniz. Bir desen eklemek için Bir Stil Yarat modunda desen türünü seçin. Sevdiğiniz deseni bulduğunuzda kalp ikonuna tıklayın. Favori menüsü sayesinde çeşit çeşit eğlenceli desenler arasından seçim yapabilirsiniz.

- ŞEHİR DÜZENLEMEK-

Şehir Düzenleme modunda yerleşim arsasını kamu arsasına çevirebilir veya tersini yapabilirsiniz. Ana menüden Şehir Düzenleme moduna geçtikten sonra önce seçim ikonuna, sonra da değiştirmek istediğiniz arsaya tıklayın.
Bir yerleşim arsasını değiştireceğiniz zaman öncelikle evlerdeki aileleri tahliye etmelisiniz. Bunun için onları evlerinden çıkarın, diğer ailelerle birleştirin veya farklı yerlere gönderin. İster aileyi evin dışına çıkarabilir, isterseniz evlerin bir kopyasını yaratarak evleriyle birlikte taşınmalarını sağlayabilirsiniz.
Bir arsayı kamu arsasına değiştirdiğinizde yaratmak istediğiniz arsa türünü seçmeniz gerekir. Kütüphaneden plaja, spor salonundan sanat galerisine kadar bir çok seçenek sizi bekliyor olacaktır.

- Oyunun içinde bulunan kitapçıktaki bilgilerdir -


The Sims 3

Sims 3 bir bakıma Sims 2’nin restorasyonu gibi olmuş diyebiliriz.Grafikler cidden çok güzel olmuş simlerimiz artık eskisinden de muhteşem görünüyor ama bunun dışında pek bir değişiklik olduğu söylenemez hala eksiklikleri mevcut.Yeniliklere şunları örnek verebiliriz;
Mahalle
• Artık siminiz parka,gezmeye ya da komşunuza giderken saatlerce beklemeden direk geçiş yapabileceksiniz.
• Ayrıca siz bir evi oynarken başka evlerde yaşam devam edecek eskisi gibi donup kalmayacak siz onlarla ilgilenmediğiniz sürede işe gidebilecekler hatta evlenebilecekler …
• Oyunda sadece bir tane mahalle olacak ama bu mahalle 90 ev kapasiteli olacak.Bunlar hem oyunun kendi evlerini hem de boş arsaları içerek.Daha sonra internetten başkasının yaptığı mahalleleri indirebilir ya da kendi mahallenizi yapabilirsiniz.( Oyun satışa sunulduktan bir hafta sonra ise Kasaba Yaratma programı çıkacak ve oyuncu istediği gibi kasaba oluşturabileceksiniz.)
• Artık evinizi daha büyük bir araziye taşıyabilmekte mümkün..
• Mahalle öyküleri ve mahallenin yerlileri Sims 1 ile bağlantılı olacak.
• Film galaları,konserler,havuz partileri gibi etkinliklerde yer alacak.Siminizi artık renkli bir gece yaşamı bekliyor.
• Hedefinize ulaştığınızda siminiz araç sahibi olabilecekler.
• Manava ve markete giderek artık siminiz için yiyecek alışverişi yapmak zorundasınız.
• Artık taşınırken yanınıza istediğiniz mobilyaları alabiliyorsunuz.
• Halka açık bir kaplıcanız olacak ve manikür pedikür yaptırmak ya da masaj yaptırmak için uğrayabileceksiniz.
• Toplumsal mekanlar tasarlayabileceğiniz gibi iş yerleri de tasarlayabileceksiniz.
Simler
• Simlerimizin 6 isteği hala değişmedi(Hunger, Social, Bladder, Hygiene, Energy ve Fun)
• Artık simleriniz değişik karakter özelliklerine sahipler hayalci,şanslı,şeytan..v.b gibi.
• Simlerinizin büyük ekran televizyon,jakuzi gibi istekleri var ve bunların sonuncunda ödül kazanıyorsunuz.Toplam 32 tane ödül var.
• Siminizin saçları uzamıyor ama istediğiniz renge boyayabiliyorsunuz..
• Siminizin kendine özgü özellikleri ola kimi simler yemek pişirmekte ustayken kimileri balıkçılıkta yetenekli olacaklar.
• Artık oyuna kalabalık bir aile ile başlıyorsanız 20.000Simoleondan fazlası ile oyuna başlayacaksınız.
• Ama bizi en çok hayal kırıklığına uğratan şey ise siminiz hala yapacağı eylemleri belli bir sıra ile yapıyor mesela birine şaka yapacaksanız ve o televizyon izliyorsa o televizyon izleme eylemini bitirmesini beklemek zorundasınız.
Kariyer/İş
• Siminiz işteyken hala göremiyorsunuz sadece bulunduğu binayı görebiliyorsunuz.
• Her işyerinin mahallede kendine ait arsası olacak.
• Kariyerdeki avantajlar iş arkadaşları-patron ilişkisine,yeteneklere ve simin bulunduğu moda bağlı olacak.
• Belirtilen mesleklerden bazıları Atletizm,Gazetecilik,Tıp,Müzik,Askeriye,Hukuk..
• Simleriniz isterse markette,spada,kitapçıda part time olarak çalışabilir.
• Maaşlar saat başı yada günlük olarak ödenir.
• Kendi iş yerinizi açık çalışanları seçip,hoşlanmadığınızı işten çıkartabilirsiniz.
• Bazı simler sizin işinizdeki başarınızı çekemeyip yolda yürürken size saldırabilir
CAS
• Artık siminizin kilosunu siz belirleyebilirsiniz.İster çok zayıf ister çok şişman karar size kalmış.
• Yarattığınız şişman simler spor yaparak zayıflayabilirler.
• Siminizin en sevdiği rengi, müzik tarzınıda buradan seçebilirsiniz.
• Artık ayakkabılarıda seçmeniz mümkün isterseniz yalın ayak bile gezdirebilirsiniz.
• T-shirt ve ceketlerle takım oluşturabilip giysilerin renklerini değiştirip kendi tasarımlarınızı oluşturabilirsiniz.
• Siminizin uzunluğunu değiştiremezsiniz. (Keşke böyle bir özellik olsaydı)
• Oyunun kendisinde kıvırcık saç olmamasına ramen uzun saçlar bulabilirsiniz.
• Artık iç çamaşırı seçmek için ayrı bölüm yok fakat pijama seçerken iç çamaşırı ve benzeri şeylerden seçip giydirebiliyorsunuz.
• Artık siminizin tıpatıp ikizini yaratabileceksiniz.
• Kirpiklerin boyutunuda kendiniz belirleyebilirsiniz


The Sims 3 High End Loft Stuff

Buna Rehber Bulamadım Fakat En Yakın Zamanda Bulacağım
Bilmeyenler için; Stuff (Eşya) Paketleri beraberinde 60 civarı yeni eşya getiren oyunda önemli bir değişiklik yapmayan küçük paketlerdir.

Not: Paketin adında bazı farklılıklar göze çarpıyor.. ABD versiyonu, High-End Loft Stuff olarak geçerken Avrupa versiyonu Design & High-Tech Stuff olabilir.. Aynı The Sims 1 zamanlarında olduğu gibi..


Buda Vidio
Buda Resim

The Sims 3 Crate A Sim
Sim Yaratma Bölümü Bodyshop gibi bağımsız olarak ayrı bir oyun gibi de satılmaya başlandı.. Bu paket 10. yıla özel olarak hazırlanmış, bildiğimiz CAS'tan farkı yok. Sadece bağımsız olarak çalışıyor, ve sadece sim yapılıyor, oyun oynanmıyor.


Not:Sims 3 olmayanlar için alıştırma yapmak için bire bir


Not:Alıntıdır
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
The Sims 3
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
RappeLz OnLine YarDım-DesTek ForuMu :: BiLgisaYar oYunLarı :: STraTeji oYunLarı-
Buraya geçin: