RappeLz OnLine YarDım-DesTek ForuMu
Sizi üye oLarak aramıza görmek isteriz!

RappeLz OnLine YarDım-DesTek ForuMu

Vaktin var olmaktan en çok hoşlandığı yer.
 
AnasayfaPorTaLSSSAramaÜye ListesiKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Mıstık&Keşiş Rehberi

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
gymboy95

avatar

Mesaj Sayısı : 357
Saygınlık : 2325
Rep Hükmü : -6
Kayıt tarihi : 12/08/09
Nerden : Bolu

MesajKonu: Mıstık&Keşiş Rehberi   Perş. Ağus. 27, 2009 6:19 am

Bu Konu Gaia > Mıstık&Keşiş Rehberi Hakkında Siz Değerli Rappelz Oyuncularına Oyun
içi Bilgilerimizi Paylaşmak için Hazırlanmıştır. . .Miştik/Keşiş;

Karakter Silahı: Çift elli balta

Karakter Zırhı: Büyücü zırhı

Karakter Ağırlıklı Statları: Zindelik, Güç ve Zeka

Karakter Peti (Tercihe göre değişebilir):


------Parti destekleyici misyonu var ise; Mavi peri

------Solo farmlarda; Yeti,OrkÖncelikle Mistik hakkında konuşalım; bu karakterin önemi zindan partilerde neredeyse olmazsa olmazdır, nedeni ise verdiği atak, defans ve hız bufflarıdır. Skilleri sırası ile tanıtayım elimden geldiğince.Doğal büyü: Bu büyü açıkçası 2.sınıf seçimi için önemlidir, nedeni ise 2. sınıfınızı seçtiğinizde alttaki tüm gelişmeler ve yeni büyülerin açılması için bu skilin seviye 11 olması şarttır.
Ruhsal savunma:[b]Bu skille Mistik karakterinde vermeniz çok gerekli değil, 2. sınıfınızı
seçip gerekli tüm skilleri tamamladığınızda bu skili açmanız daha mantıklı.İleriki levellerde bu skill PvPler için önemli rol oynayacaktır.

Fiziksel Defans: Bu skill gerek PvP olsun gerek ise PvE(yaratıklara karşı) olsun çok önemli bir skilldir.Diğer skiler ile beraber dengeyi sağlayarak bu skille de önem vermenizi tavsiye edebilirim.
Mistik Saldırı Yeteneği: Bu skillde çift elli balta taktığınız zaman atak ve atak hızını arttırıyor.Fiziksel defans ile birlikte gelen çok önemli bir skilldir.Partilerde sadece buffer değil damage dealer(atakcı) olarakta rol alan bi karakter olduğu için Mistik, bu skillde yeterince önemlidir.
Silah Sihirlendirmesi Ateş: Bu skill cok kullanacağınız bi skill degil açıkçası, diger sihirlendirmelerden sadece 30 fazla atak veriyor ve ekstra bir bonusu yok.
Silah Sihirlendirilmesi Elektrik: Arkadaşlar bu skill özellikle PvP lerde ve zindanlarda gerçekten önemlidir.%10 sersemletme az gibi görünsede yeterince yüksek bir olasılık, o yüzden çok önemli arkadaşlar.
Silah Sihirlendirilmesi Toprak: Bu skillde kullanışlı bir skill değildir arkadaşlar.%10 zehirlenme etkisi bulunmakta fakat zehir etkisi gözle görülür bi farklılık yaratmamaktadır.
Silah Sihirlendirilmesi Su: En önemli silah sihirlendirilmesidir arkadaşlar.%10 mana geri kazanım saglıyor ve son seviyelere doğru 150 mana kazanıma kadar artıyor. Kısacası farmlarda (yaratıklara karşı) veya zindan partilerde çok kullanışlı bir skill.
Santrifüj Vuruş: Arkadaşlar Mistikin sayılı yakın dövüş skillerinden birisidir bu ve gerçekten önemlidir.Başka bir vuruş skilimiz yok çünkü sık sık kullanabileceğimiz.


Deşen Alev: Bu skill düşük levellerde ve bosslarda çok işimize yarayacaktır, ama ileriki seviyelerde daha çok parti destekleyici bi rol alacağımız için çok fazla vermenizi tavsiye etmem.


Alaboracı Rüzgar: Skillde önemli bir skilldir.Debuff etkisi özellikler bosslarda partimiz için çok işe yarayacaktır.Ayrıca PvP ler içinde önemli bir kozdur.Toplamda sürekli kullanabildiğimiz 5 ana skillden birisidir.


Kök Salma:Gerçekten çok önemli bir skilldir.Durdurucu etkisi çoğu mini bossta ve özellikle PvP lerde vazgeçilmezdir.Durdurucu olmasının yanı sıra zamanaşımlı verdiği zarar ile de vur kaç taktiği için güzel bir skill olmakta.Rejeneratif Su: Mıstıkın en önemli skilidir arkadaşlar. Rahipten sonra ki partideki olmazsa olmazlardan biri olmasına neden olan bir skillde budur.Takım arkadaşımızın Hp’sini çok büyük oranlarda telafi etmemizi sağlar.20.seviyede 2sn de 600 restore eder ve 16sn boyunca etkisi devam eder.Kutsal Ateş Gücü: Parti ve solo için olmazsa olmazlardan birisidir.Maksimum seviyesinde +175 atak verir ve mistiği vazgeçilmez yapan skilldir.Açıkça söylemek gerekirse sadece bu skill dolayısı ile partilerde yer bulduğunuz bile olabilir.o derece önemli bir skill diyebilirim.Rüzgar Sürati: Seviye 10 olduğu zaman yürüyüş hızını +30 arttıran bir skilldir. Özellikle zindanlarda yaratıklara yakalanmamak için hız buffi olmazsa olmazdır.Kaya Enerjisi: Geldik en önemli skille arkadaşlar.Bu skill mistiklerin can damarıdır. Son seviyesinde +175 defans veren bir bufftir ve her parti için olmazsa olmazdır.Dediğim gibi mistikler sadece buffları için partilerde yer alırlar.


Abis Mührü: Bu skill karşımızdaki kişiyi,yaratığı veyada en büyük bossu bile dondurmaya yarayan bir skilldir.En çok sıkıştığınız anda kullanacağınız bir skilldir.Hedefi 25sn ye kadar donduran,saldırı ve hareket kabiliyetini elinden alan skilldir.Fakat zayıf noktası tek bir darbede bile bu skill bozulur.Yani skili kullandığınız şeye vurduğunuz anda etkisi geçer.Kristal Su Küreleri: Bu skill sersemletme etkisi içerir.Fakat etkisini görmeniz çok nadirdir diyebilirim,sürekli ıskalayan bir skilldir ve atak gücü çok fazla yoktur.Ateş Kalkanı: Bu skillde PvP de önemli rol oynayan bir skilldir.Rakibimiz bize saldırdığında belli bir miktar canını götürür.Her vuruşta etki edebilmesini sağlayan %85lik etki oranı vardır.


Kaya Kayması: Bu skill ilk açılan ve çok iyi hasarlar veren bir alan skilidir.Sürekli kullanabileceğimiz alan skilerinden bir tanesidir ve ayılar ini gibi yerlerde çok iyi iş çıkarabilecek bir skilldir.


Zihinsel Konsantrasyon: Bu skill bosslarda ve PvPlerde çok önemli rol oynar.20sn boyunca Kritik vuruşları %30a kadar arttıran bir skilldir.%30 az gibi görünse de neredeyse her vuruş kritik olarak hasar verir.


Çift Elli Balta Ustalığı: Adından da belli olacağı gibi çift elli balta kullanımında atak hızını %5 e kadar arttıran bir skilldir. Maksimum yapılması gereken bir skilldir.Taş Heyelanı: Arkadaşlar en önemli atak skilidir.Hem sersemletme hem de yüksek hasar verme özelliği vardır.Tüm alanlarda sık sık kullanabileceğiniz bir skilldir.


çok önemli bir skilldir.20sn boyunca atak hızını %25 e kadar arttırır.Salgın Cehennem Ateşi: Bu ve bunun gibi olan tüm salgın … skilerini sadece seviye 1 de bırakmanız yeterlidir,seviye 1 ile 5 arasında çok fazla bir fark yok çünkü.Tüm Salgın … skileri 15sn olup geri dolma süresi uzundur.bu skill atağınızı farkı hissedilir derecede arttırır fakat defansınızıda %20 oranında azaltır, o yüzden kullanmanızı tavsiye etmiyorum.


Salgın Şimşekler: Bu skillin ne işe yaradığını açıkçası hala anlayabilmiş değilim. Açıklamasında bir şeyler yazıyor ama işlevsel olarak gözle görülür bir gözlemleyemedim.

Salgın Toprak Güçleri: Bu skill en zor zamanlarınızda, bosslarda ve PvP lerde en çok kullanacağınız skill olacaktır.15 sn boyunca hasarları %60a kadar azaltır.Fakat geri dolma süresi uzun olduğundan mantıklı zamanlarda kullanmanızı tavsiye ederim.


Salgın Su Güçleri: Açıkçası bu skilin neden mistike verildiğini anlamış değilim. Skill sihirsel atakları arttırırken sihirsel ve fiziksel defansınızı hatrı sayılır derecede düşürür. Fakat mistik yakın dövüşçüdür ve sihirsel atakları o kadar iyi değildir PvPde. Bu skili kullanırsanız da öleceğinize eminim, o yüzden skill barınıza dahi koymamanızı şiddetle tavsiye ederim.------------------------------------------------------------------------------------------

Mistik sınıfının temel skilerini kısaca özetlemiş oldum arkadaşlar.Şimdi de Keşiş sınıfında ki yeni açılan skilerle bir göz atalım.

Zehir Şifası: Şimdiye kadar keşişte gördüğüm en işe yaramaz skill arkadaşlar. Zehir şifa ediyor ama hangi zehiri bilmiyorum. Şimdiye kadar oyunda hiç zehire rastlamadım. Bu skillde zehir parşömenleri gibi kullanışsız bir skilldir.


Ruh Büyüsü: Bu skill öldüğümüz zaman kimsenin yardımı olmadan tekrar dirilmemizi sağlar.Giden expleri getirmez ama sehire uzak bir yerdeyseniz ve yolu yürümek istemiyosanız bu skill idealdir.%5 hpnizi restore eder diriltirken fakat skili kendinize bastığınızdan itibaren yarım saat etkilidir ve ölüp dirildiğiniz anda etkisi gecer,yani tek kullanımlıktır.Geri dolma süresi de 1 saattir.

Ateşli Mızrak: İşe yaramaz bir alan skilidir. Neden olduğunu soracak olursanız; bu mızrağı attığınız zaman sizin attığınız yaratık ve sadece arkasındakileri hedef alır. Örnek verecek olursam 30 yaratıktan 3 tanesini anca vurur yani.O yüzden sadece seviye 1 olarak kalması daha mantıklıdır.

Taşlaştıran Patlama: Bu skill her yerde kurtarıcınız olacak.Gerek yaratıktan kaçarken, gerek ise PvP de canınız az iken.Düşmanınızı 15sn boyunca taşlaştırır, fakat bu süre içinde sizde ona saldıramazsınız.Bu skill biraz deşen alev ile abis mührünün karışık hali gibidir.Diriliş sihri: Bu skill bildiğimiz rahiplerdeki diriltme skilidir.Fakat rahiplerdeki sihirden çok daha uzun sürede baılan bir skilldir.Misal rahipler ölmüş birisini 5 sn de diriltiyorsa,bu skill 10sn gibi bir sürede diriltiyor ama %25e kadar bir oranda Expi geri kazandırıyor.


Yak Ayaklanması: Bu skillde biraz karşındaki ile alay etme yöntemidir.PvP de veya yaratık karşısında, canın sıkıldığında veya zor duruma düştüğünde karşındakini 10sn liğine yaka dönüştürür.İsabet oranı düşüktür ve sadece düşmanlara karşı kullanılabilir.


Vücut Yanması: Fiziksel hasarları %25 e varan oranlarda karşı tarafa yansıtan bir skilldir,30sn boyunca etkilidir.mesela birisi size saldırırken 100damage vuruyorsa,siz bir şey yapmasanız bile karşı tarafa 25 hasar verirsiniz.


Ruh Yanması: Vücüt yanması skilinin Sihirsel ataklata karşı olanıdır.Geri kalan tüm özellikleri aynıdır.Rejenatif Enerji: Çok kullanışlı olan bir başka skilldir.3dk da dolmasına rağmen son seviyede 1500hp heal verip sonrasında 16snde 400 rejenere eder.Rahipteki Heal ile restorasyon skilinin birleşmiş halidir ve acil zamanlarda çok kullanılan bir skilldir.Sonsuz ateş: Kaya kayması skilinden sonra en kullanışlı Alan skilidir.1dk geri dolum süresi vardır ve son seviyesinde çok büyük hasarlar verebilirçDoğa Ana Kökleri: Bu skill de çok güzel bir alan skili olmakla beraber isabet oranı gerçekten çok düşüktür. Menzili zaten çok geniş değildir ve etrafınızda 10tane yaratk varsa 3-4 tanesini anca sabitler ve saniye başına hasarlara maruz bırakır.Şok Vakum: Özelliği olan ama bir işe yaramayan bir skilldir.Hem menzili düşüktür hemde açıklamasında yazan “düşmanları sessiz kılar” kısmı işe yaramamaktadır. Etkisini düşmanın üzerinde görseniz dahi düşman saldırmaya devam etmektedir. Bunun dışında verdiği hasar ileriki lvllerde kötü sayılmaz.Taşlaştıran Umutsuzluk: Keşişin en güzel skilerinden birisidir.İsabet oranı çok iyi olmakla beraber vurduğunuz anda o bölgedeki 7m içindeki çoğu yaratık 10 sn boyunca taş olur.Skillin açıklamasında yazan %50 hpsini azaltır kısmı tamamiyle yanlış çeviridir. Düşmanın Hpsini %50 indirmez fakat alan taşlaştırma olduğu doğrudur. Skilin tek kötü yanı ise 30dk lık geri dolma süresinin olmasıdır.Restorasyon Ruhu: Keşişin en son açılan ve bosslarda ki en önemli skilidir.Tüm partiye 16sn boyunca son seviyesinde 265 hp rejenere eder.Toplamda 1700hp civarı restore eder ve 3dk da bir geri dolar.Sonradan açılan Keşiş skilleride bunlardır arkadaşlar.Elimden geldiğince kendi gözlemlerimi sizlerle paylaşmaya çalıştım.Bu konular haricinde sorularınız var ise elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.


[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


En son gymboy95 tarafından Perş. Ağus. 27, 2009 4:54 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
KuLLHaK
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 875
Saygınlık : 14048
Rep Hükmü : 134
Kayıt tarihi : 28/05/09
Nerden : sin?

MesajKonu: Geri: Mıstık&Keşiş Rehberi   Perş. Ağus. 27, 2009 8:45 am

güzel :kırp:


[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Lütfen dikkat;
Bu forumda metinler "lütfen" ile başlar,
teşekkürler ile biter...
Özen gösterdiğiniz için teşekkürler ...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://rappelz.yetkin-forum.com
gymboy95

avatar

Mesaj Sayısı : 357
Saygınlık : 2325
Rep Hükmü : -6
Kayıt tarihi : 12/08/09
Nerden : Bolu

MesajKonu: Geri: Mıstık&Keşiş Rehberi   Paz Ağus. 30, 2009 3:21 am

sizce mistik mi daha ii rahip mi?
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
KuLLHaK
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 875
Saygınlık : 14048
Rep Hükmü : 134
Kayıt tarihi : 28/05/09
Nerden : sin?

MesajKonu: Geri: Mıstık&Keşiş Rehberi   Paz Ağus. 30, 2009 5:19 am

hangi bakımdan?...

tepeden bakınca rahip...


[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Lütfen dikkat;
Bu forumda metinler "lütfen" ile başlar,
teşekkürler ile biter...
Özen gösterdiğiniz için teşekkürler ...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://rappelz.yetkin-forum.com
 
Mıstık&Keşiş Rehberi
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
RappeLz OnLine YarDım-DesTek ForuMu :: R A P P E L Z B Ö L Ü M Ü :: IrkLar :: Gaia-
Buraya geçin: